Responsywność strony internetowej

Responsywność strony internetowej jest inaczej jej nastawianiem się do niestandardowych rozdzielczości i rozmiarów ekranów.

W dobie powszechnie stosowanych urządzeń mobilnych, które służą użytkownikom sieci jako urządzenia do surfowania, responsywność strony internetowej jest naprawdę jej ważną cechą. Co ważne algorytmy wyszukiwarki

Google sprawiają, że witryny, które dobrze wyświetlają się na urządzeniach mobilnych są wyżej pozycjonowane. Google stworzyło nawet specjalne narzędzie, które pozwala na przetestowanie responsywności witryny. Jeszcze parę lat temu popularne były tak zwane mobilne wersje stron. Obecnie to witryny responsywne są najbardziej powszechną a co ważne uniwersalną formą stron internetowych skierowanych do użytkowników urządzeń mobilnych.


Blog o podobnej tematyce: https://wle.pisz.pl/dello


Tego typu witryny internetowe zawsze stosuje się równie wygodnie. Bez powodu na to, czy użytkownik strony internetowej korzysta z telefonu komórkowego, tableta, czy i innego urządzenia. Wersje mobilne nie były aż tak powszechne jak strony responsywne.